Horpeniak Vladimír

Od narození (* 1948) žije a působí v Kašperských Horách. Vystudoval historii, ukrajinštinu a dějiny umění. V sedmdesátých letech byl zaměstnán v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích, později působil jako učitel. Od roku 1976 pracuje jako historik Muzea Šumavy v Sušici a Kašperských Horách. Věnuje se regionálním dějinám, historii kultury a umění. Je autorem množství článků i několika samostatných publikací.  Pro naše nakladatelství připravil dvoudílné dílo Šumava očima Vladimíra Horpeniaka a spolupracoval i na dalších knihách.

Knihy autora

Volné pokračování velmi úspěšné knihy, kolektiv autorů byl doplněn o renomované znalce Šumavy - ředitelku Muzea Šumavy v Sušici Zdenku Řezníčkovou a známého šumavského historika Vladimíra Horpeniaka. Drobné kapitoly a črty o zajímavých šumavských událostech, osudech lidí a historii památek.

Cena: 269 Kč
Původní cena: 299 Kč
Vyprodáno

Druhá část životního díla šumavského historika a publicisty Vladimíra Horpeniaka. Svým typickým poutavým a čtivým jazykem popisuje jednotlivá zajímavá místa a lokality "jeho" pohoří. Nechybí resjtřík a odkazy na literaturu a zdroje.

Cena: 359 Kč
Původní cena: 399 Kč
Skladem