Aktuality

30.08.2022

V říjnu pro vás chystáme hned tři nové knihy! A budou to publikace velmi zajímavé. 
Podíváme se na Šumavu na přelomu osmdesátých a devadesátých let ve sbírce unikátních fotografií. Na Šumavě a jejím okolí zůstaneme i v knize, kde najdete kriminální případy a aféry, které se skutečně staly. Poslední novinka vás vezme do Plzně a nabídne přes devadesát tajností a zajímavých příběhů z krajské metropole. 
Podrobnější informace o novinkách naleznete zde

25.08.2022

Již potřetí výletujeme! Pojďte s námi na Buben! Zveme vás na vycházku dle knihy Plzeňské procházky a výlety, která vám ukáže zajímavosti obcí Křimice, Vochov a Kozolupy. Hlavně vás však provede od konečné tramvaje linky 2 až k hradu Buben! 

Video si můžete přehrát zde.

12.08.2022

Máme radost, že se naše trička Jsem z Plzně líbí. Koupit si je krom eshopu můžete nyní také v Mapovém centru v Martinské ulici v Plzni a vyrazit s nimi třeba na dovolenou. Pokud se zúčastníte naší soutěže Vyfoť se v tričku Jsem z Plzně, můžete vyhrát knihy z našeho nakladatelství dle vlastního výběru v hodnotě 2 000 korun. Pochlubte se fotografií v tomto tričku a zúčastněte se naší velké letní hry.

28.06.2022

Právě vyšla nová kniha o malebném západočeském Městě Touškově, která shrnuje nejen jeho historii, ale nabízí řadu historických i současných fotografií. Kniha se soustředí na místní památky, popisy místních cenných gotických a barokních domů či na to, kde najít zdejší drobné památky v krajině.

21.06.2022

Je tu druhé doplněné vydání oblíbeného Plzeňsko-českého slovníku! V roce 2017 vyšel Plzeňsko-český slovník poprvé. Následovalo několik dotisků, ale nyní vychází jeho druhé, podstatně rozšířené a doplněné vydání. Obsahuje 350 zcela nových hesel (což je nárůst asi o téměř třetinu), dalších více než 100 původních hesel bylo významně upraveno nebo doplněno. Podstatně rozšířena byla i úvodní část o plzeňštině a jejích specifických gramatických i vokálních projevech, zcela nová je kapitola věnovaná ohlasům čtenářů na 1. vydání.