Aktuality

28.06.2022

Právě vyšla nová kniha o malebném západočeském Městě Touškově, která shrnuje nejen jeho historii, ale nabízí řadu historických i současných fotografií. Kniha se soustředí na místní památky, popisy místních cenných gotických a barokních domů či na to, kde najít zdejší drobné památky v krajině.

21.06.2022

Je tu druhé doplněné vydání oblíbeného Plzeňsko-českého slovníku! V roce 2017 vyšel Plzeňsko-český slovník poprvé. Následovalo několik dotisků, ale nyní vychází jeho druhé, podstatně rozšířené a doplněné vydání. Obsahuje 350 zcela nových hesel (což je nárůst asi o téměř třetinu), dalších více než 100 původních hesel bylo významně upraveno nebo doplněno. Podstatně rozšířena byla i úvodní část o plzeňštině a jejích specifických gramatických i vokálních projevech, zcela nová je kapitola věnovaná ohlasům čtenářů na 1. vydání.

04.05.2022

A je hotovo! Právě vychází kniha Západní Čechy, která vás ukáže 77 tipů na romantické, dobrodružné a tajemné cíle výletů.
Publikace vám zavede třeba k Mariánské Týnici, k tajemnému kostelu v Lukové, do krásného Slavkovského lesa a na mnohá další úžasná místa západních Čech. 
Knihu si můžete objednat už dnes na našem eshopu, kde ji získáte za zvýhodněnou cenu 319 Kč.