Naše dílo
Naše dílo
je zaměřeno především na regionální tematiku.

Publikace historických fotografií Reprezentativní fotografické publikace Kratochvilné čtení pro děti i pro dospělé Průvodce Kalendáře Tematické publikace

Publikace historických fotografií
Publikace historických fotografií
Plzeň 1880 – 1935 Plzeň 1880 – 1935
Petr Mazný, Zdeněk Hůrka, ing. Petr Flachs, Mgr. Luděk Krčmář
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v listopadu 1999
První kniha z třídílné řady publikací, které mapují stavební vývoj Plzně od konce devatenáctého do konce minulého století. Více než stovka historických fotografií přibližuje vzhled města v období jeho bouřlivého rozvoje – velké průmyslové podniky přinesly Plzni prosperitu a s ní spojenou výstavbu nových čtvrtí i zánik původní podoby historického jádra (vydáno ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni).
Plzeň 1935 - 1965
Vyprodáno
Plzeň 1935 - 1965
Petr Mazný, Zdeněk Hůrka, ing. Petr Flachs, Mgr. Luděk Krčmář
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v červenci 2000
Druhá část třídílné série, která mapuje stavební vývoj města od konce devatenáctého do konce minulého století. Plzeň v období konce první republiky, protektorátu i prvních let budování socialismu na historických fotografiích ze sbírek plzeňských muzeí, archivů i soukromých sběratelů (vydáno ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni a Památkovým ústavem v Plzni).
Plzeň 1965 - 2000
Vyprodáno
Plzeň 1965 - 2000
Petr Mazný, Zdeněk Hůrka, ing. Petr Flachs, Mgr. Luděk Krčmář
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v listopadu 2002
Třetí kniha fotografií stavebního vývoje Plzně od konce devatenáctého do konce minulého století. Pohledy na zchátralé, neudržované domy v centru města v závěru socialistického období, na bloky staveb, které musely uvolnit místo širokým komunikacím i na výstavbu nových sídlišť na okrajích Plzně (vydáno ve spolupráci s Památkovým ústavem v Plzni).
Plzeňané 1900 – 2000 I. Plzeňané 1900 – 2000 I.
Vladislav Krátký, Petr Mazný
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v červnu 2001
Dvoudílná publikace je kronikou města Plzně ve fotografii. Zachycuje nejen významné události, ale i běžný život jeho obyvatel v minulém století. Chronologicky řazené snímky v první části začínají pohřbem Emila rytíře Škody v roce 1900 a končí událostmi po druhé světové válce (vydáno ve spolupráci s plzeňskými muzei, archivy a soukromými sběrateli).
Plzeňané 1900 – 2000 II. Plzeňané 1900 – 2000 II.
Petr Mazný, Zdeněk Hůrka, ing. Petr Flachs, Mgr. Luděk Krčmář
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v listopadu 2001
Dvoudílná publikace je kronikou města Plzně ve fotografii. Zachycuje nejen významné události, ale i běžný život jeho obyvatel v minulém století. Chronologicky řazené snímky druhé části mapují události od konce druhé světové války do období po sametové revoluci v roce 1989 (vydáno ve spolupráci s plzeňskými muzei, archivy a soukromými sběrateli).
Plzeňsko 1880 – 1950 Plzeňsko 1880 – 1950
Karel Foud
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v listopadu 2002
Zaniklá podoba měst a vesniček v okolí Plzně – Plasko, Kralovicko, Rokycansko, Blovicko, Nepomucko, Přešticko a další místa na historických fotografiích (vydáno ve spolupráci s Památkovým ústavem v Plzni a soukromými sběrateli).
Plzeň očima Ladislava Lábka Plzeň očima Ladislava Lábka
Marie Mádrová
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v říjnu 2003
Kniha je věnovaná odkazu zakladatele Národopisného muzea v Plzni a významné osobnosti kulturního života města Ladislavu Lábkovi. Přináší výběr z jeho rozsáhlé sbírky historických fotografií Plzně z počátku 20. století (vydáno ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni).
Škodovka v historických fotografiích
Vyprodáno
Škodovka v historických fotografiích
Ladislava Nohovcová, Petr Mazný, Vladislav Krátký
120 stran ČB a 8 stran barevných fotografií s dvojjazyčnými popisky (česky a anglicky), doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v září 2004
Historie továrny, která patřila na konci 19. století k předním světovým producentům zbraní, v období první republiky byla největším strojírenským koncernem v republice a v socialistické epoše významným výrobcem lokomotiv, jaderných reaktorů a parních turbin (vydáno ve spolupráci s Archivem ŠKODA).
Plzeňský Prazdroj v historických fotografiích Plzeňský Prazdroj v historických fotografiích
Lucie Steinbachová
112 stran ČB a 8 stran barevných fotografií s dvojjazyčnými popisky (česky a anglicky), doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v prosinci 2005
Příběh plzeňského piva na fotografiích z archivu slavného podniku, kde se pivo vaří od roku 1842. Velká většina snímků se objevuje na veřejnosti poprvé. Nechybí půvabné skupinové snímky bednářů, sládků a dalších unikátních pivovarských profesí v různých historických etapách (vydáno ve spolupráci s archivem Plzeňského Prazdroje).
Čekání na zlato aneb historie ledního hokeje v Plzni
Vyprodáno
Čekání na zlato aneb historie ledního hokeje v Plzni
Petr Flachs, Josef Pšenička, Jiří Orna
120 stran fotografií s popisky (z toho 16 stran barevných), doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v září 2006 (anglické resumé)
Album imaginárního hokejového fanouška navazuje na loňskou výstavu v Západočeském muzeu. Fotografie, novinové výstřižky, vstupenky a další zajímavosti dokládají historii nejpopulárnějšího plzeňského sportu. Kniha ukazuje, jak by mohlo vypadat album, které začal sestavovat fanoušek na konci 19. století a v jeho práci pokračovali příslušníci dalších generací. Vydáno ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni a pojišťovnou Kooperativa.
Vzestupy a pády aneb historie FC Viktorie Plzeň Vzestupy a pády aneb historie FC Viktorie Plzeň
Petr Mazný, Pavel Hochman
120 stran fotografií s popisky (z toho 16 stran barevných), doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v září 2006
Album imaginárního fotbalového fanouška zaznamenává na fotografiích, novinových výstřižcích, vstupenkách, programech, plakátech a dalších zajímavostech události a mezníky v historii Viktorie Plzeň. Kniha ukazuje, jak by mohlo vypadat album, které začal sestavovat fanoušek v době založení klubu a v jeho práci pokračovali příslušníci dalších generací. Vydáno ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň.
České Budějovice 1867 – 1937
Vyprodáno
České Budějovice 1867 – 1937
Fotografie vybral, uspořádal a otextoval Leoš Nikrmajer
120 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v listopadu 2006
Publikace s nejstaršími fotografiemi Českých Budějovic přibliží vzhled města na přelomu 19. a 20. století. Vydáno ve spolupráci s Jihočeským muzeem.
Bílé stopy na českém západě Bílé stopy na českém západě
Gabriela Špalková
128 stran, doporučená prodejní cena 290 Kč
vyšlo v listopadu 2007
Vzácné a dosud nikdy nepublikované historické fotografie mapují začátky lyžařského sportu na Plzeňsku, Šumavě a Domažlicku. Oblíbené trasy, zaniklé skokanské můstky, nejnavštěvovanější sjezdovky, vyhledávané horské chaty, průkopníci lyžování na snímcích, které pocházejí převážně ze soukromých archivů.
Plzeň s vůní benzínu Plzeň s vůní benzínu
Karel Pelák
152 stran, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2007
Kniha o historii automobilového sportu a motoristických soutěžích v plzeňských ulicích. Unikátní fotografie zachycují první automobilové závody v roce 1914, začátky ploché dráhy a hlavně slavný a legendární motoristický podnik Lochotínský okruh.
Velká kniha plzeňských pohlednic Velká kniha plzeňských pohlednic
vybrali a uspořádali Petr Mazný a Václav Harmáček
272 stran barevných pohlednic, křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v listopadu 2008
Unikátní reprezentativní dárková publikace, která přínáší výběr 750 nejkrásnějších plzeňských pohlednic z konce 19. a první poloviny 20. století. Pohlednice pocházejí z různých archivních i soukromých sbírek.
Město v pohybu
Vyprodáno
Město v pohybu
Jiří Rieger, Jiří Kohout a Petr Mazný.
120 stran (z toho 40 barevných) s fotografiemi s popisky. Formát 225×305 mm, doporučená prodejní cena 290 Kč.
vyšlo v červnu 2009.
Fotografická publikace ke 110. výročí trvání městské hromadné dopravy v Plzni. Mapuje historii, vývoj a přeměnu hromadné dopravy v Plzni od první jízdy v červnu 1899 až do současnosti. Lidé, technika i trati. Vyšlo ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky.
Kovárenství na Plzeňsku v historických fotografiích Kovárenství na Plzeňsku v historických fotografiích (Pilsen Steel a CPF)
Vyšlo v září 2006.
Historie kovárenského průmyslu na Plzeňsku v historických fotografiích. Snímky dokumentují převážně výrobu v plzeňké Škodovce od jejího založení po současnost - největší, nesložitější či technologicky nejnáročnější výrobky, pohledy do kovárenských provozů či na kováře při práci.
Plzeňské hutě v proměnách času Plzeňské hutě v proměnách času (Pilsen Steel)
Náklad 1000 ks.
Vyšlo v listopadu 2008.
Další kniha, mapující metalurgický průmysl v plzeňské Škodovce, tentokrát hlavně slévárenství a tváření kovů. Autorem je renomovaný znalec oboru a dlouholetý pracovník škodováckých Hutí Jan Hučka. Kniha obsahuje desítky historických fotografií.
150 let společnosti ŠKODA ve fotografiích a dokumentech 150 let společnosti ŠKODA ve fotografiích a dokumentech (ŠKODA HOLDING)
Kniha je neprodejná.
Reprezentativní kniha o historii největší české strojírenské společnosti od jejího založení po současnost. Publikace obsahuje unikátní fotografie, ukázky výkresů, korespodence či závodních průkazek v několika historických epochách.
Fenomén Hracholusky
Vyprodáno
Fenomén Hracholusky
Radek Pecák
112 stran, převážně fotografie (historické i současné), formát 220×300 mm, pevná vazba, doporučená prodejní cena 199 Kč.
Vyšlo v listopadu 2009
Kniha popisuje historii i současnost regionu, který změnila výstavba přehrady. Osudy obcí, které zatopila voda, vzpomínky lidí, kteří zde žili a žijí, historie výstavby přehrady a více než tři desítky působivých současných leteckých fotografií.
Střela - řeka našich životů
Vyprodáno
Střela - řeka našich životů
Libor Chvojka, foto Jan Kavale
Čtvercový formát 220×220 mm, 148 stran barevných i historických fotografií, doporučená prodejní cena 259 Kč
vyšlo v listopadu 2011
Putování po řece Střele od pramene k soutoku s Berounkou s informacemi o historii jednotlivých lokalit kolem řeky včetně vyhlášených mlýnů. Množství současných barevných snímků je doplněno dobovými fotografiemi a pohlednicemi.
Procházka Plzní před rokem 1989
Vyprodáno
Procházka Plzní před rokem 1989
Adam Skála, Petr Mazný
176 stran ČB fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v listopadu 2011
Prostřednictvím fotografií a dobových dokumentů ze sbírek Archivu města Plzně se s autory vydáte na procházku Plzní v době před sametovou revolucí - po chodnících krytých dřevěnými podchody, po šedivých ulicích s oprýskanými domy. Unikátní a dosud nepublikované fotografie dokumentují stavbu Stalinova pomníku i bourání některých významných lokalit.
Kaolin na severním Plzeňsku
Vyprodáno
Kaolin na severním Plzeňsku
Josef Mašek
128 stran historických i barevných fotografií, doprovodné texty, mapa, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v březnu 2012
Historie těžby fenoménu severního Plzeňska - kaolinu. Popis vývoje jednotlivých těžebních lokalit, bohatá fotodokumentace (historická i současná), plány lokalit. Kniha vychází u příležitosti 130. výročí zahájení těžební činnosti v Horní Bříze. Vydáno ve spolupráci s firmou LB Minerals.
Příběhy plzeňských domů I. Příběhy plzeňských domů I.
kolektiv autorů
224 stran s barevnými i historickými fotografiemi, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2012
Povídání o 17 plzeňských domech a stavbách z různých historických dob i stavebních stylů (např. Hotel Continental, Pivovarská věž, Dominik, Dům U zvonu, Kalikovský mlýn atd.). Informace o historii, stavitelích, majitelích, zajímavostech, ale i současných osudech. Vydáno ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni, Archivem města Plzně, Stavebním archivem města Plzně a Památkovým ústavem v Plzni.
150 let železniční trati Praha-Sm. - Plzeň - Furth im Wald 150 let železniční trati Praha-Smíchov - Plzeň - Furth im Wald
Miroslav Petr
120 stran s ČB i kolorovanými historickými fotografiemi, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2012
Publikace ke kulatému výročí zahájení provozu na trati Praha - Brod nad Lesy / Furth im Wald - především fotografická kniha přináší reprezentativní záběry z dávné i novější historie nádražních budov, železničářů, vlaků a lokomotiv, jízdenek a dokumentů, zkrátka všeho, co s provozem jedné z nejdůležitějších železničních tratí souviselo.
Máme zlato! Máme zlato!
na 160 stranách více než 300 exkluzivních fotografií, křídový papír, formát 220×300 mm, doporučená prodejní cena 199 Kč.
Vyšlo v květnu 2013
Publikace obsahuje stručný přehled, statistiky a fotografie ze sezón od roku 2006, kdy vyšla naše kniha Čekání na zlato. Velmi podrobně je zmapován mistrovský ročník 2012–2013, v knize najde čtenář profily všech hráčů a rozhovory s klíčovými muži: Martinem Strakou, Janem Kovářem, Tomášem Vlasákem, Markem Mazancem, Ryanem Hollwegem i trenérem Milanem Razýmem.
Fotbalové tažení Evropou - FC Viktoria Plzeň Fotbalové tažení Evropou - FC Viktoria Plzeň
Texty sestavil Pavel Hochman, fotografie FC Viktoria Plzeň - Jaromír Pech, formát 220×300 mm, doporučená prodejní cena 399 Kč.
Vyšlo v červenci 2013
Působení Viktorie v evropských pohárech - od STEP, přes Rappanův pohár a Pohár vítězů pohárů s Bayernem Mnichov až po Evropskou ligu a Ligu mistrů v posledních třech sezónách. Kniha podrobně připomíná všechny evropské zápasy Viktorie a jako bonus nechybí ani ohlédnutí za mistrovskou sezónou 2012-2013!
Příběhy plzeňských domů II. Příběhy plzeňských domů II.
kolektiv autorů
208 stran s barevnými i historickými fotografiemi, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2013
Osudy dalších 15 plzeňských domů a staveb a jejich obyvatel z různých historických dob i stavebních stylů (např. Pivovar Světovar, Kasárna 35. pěšího pluku, Guldenerovský dům, fotbalové stadiony, gymnázium Mikulášské, stavební průmyslovka, porodnice na Slovanech, sokolovna ve Štruncových sadech, biskupství, statek Lüftnerka...). Volně navazuje na úspěšný první díl.
Jak se nakupovalo, vařilo a jedlo ve staré Plzni Jak se nakupovalo, vařilo a jedlo ve staré Plzni
Jana Slámová
128 stran, formát 220×320 mm, křídový papír, doporučená prodejní cena 299 Kč vyšlo v říjnu 2013
Kniha "tradiční" řady publikací historických fotografií navíc stručně popisuje nákupy, vaření a stravování (vč. receptů našich babiček) i jak to dříve vypadalo v hospodách... Množství unikátních historických fotografií trhů, exteriérů i interiérů plzeňských obchůdků a hospod. Vydáno ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni.
Století skautingu na Plzeňsku Století skautingu na Plzeňsku
David Koura, Zdeněk Fairaisl a kolektiv
128 stran černobílých i barevných fotografií s popisky, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v prosinci 2013
Tradiční formát knih historických fotografií (225×305 mm) mapuje jednotlivá období činnosti skautského hnutí na Plzeňsku v pěti kapitolách:
  • Počátky a rozmach skautingu (1912-1940)
  • Skauti v poválečném nadšení (1945-1950)
  • Skauti v období pražského jara (1968-1970)
  • Třetí obnova skautingu po roce 1989
  • Současnost skautského hnutí v jednotlivých okresech Plzeňského kraje
Procházka Škodovkou 1960–2014 Procházka Škodovkou 1960–2014
Petr Mazný, Ladislava Nohovcová, Petr Flachs, Zdeněk Hůrka
168 stran černobílých i barevnývch fotografií s popisky,
doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v říjnu 2014
Díky více než třem stovkám unikátních fotografií ze škodováckých ulic, provozů i dílen si lze zavzpomínat, jak to za zdmi Škodovky, v onom "městě ve městě", vypadalo. Při procházce Škodovkou znovu ožívají výrobní haly, typické škodovácké ulice, dílny i výrobky. V knize nechybějí ani současné snímky budov následnických společností. Publikace volně navazuje na knihu Procházka Plzní před rokem 1989.
Obec Chotěšov a její okolí v historických fotografiích
Vyprodáno
Obec Chotěšov a její okolí v historických fotografiích
Text: Václav Celer, Jaroslava Mathesová a Jiří Poslední
72 stran historických černobílých i současných barevných fotografií, dobové plánky a mapky,
klasický formát 220×290 mm,
doporučená prodejní cena 249 Kč
vyšlo v květnu 2015
Knihu připravil Spolek Klášter Chotěšov a vychází k významnému jubileu obce – k výročí 900 let od první písemné zmínky. Je tomu již devět století, kdy český kníže Vladislav I. v zakládací listině kláštera kladrubského poprvé zmínil obec Chotěšov. Publikace prostřednictvím 135 fotografií, pohlednic a map s česko-německými texty zachycuje proměny, historii i současnost obce a jejího okolí.
Duchové historie - Západní Čechy 1939 - 1945
Vyprodáno
Duchové historie - Západní Čechy 1939 - 1945
Pavel Kolouch a kol.
112 barevných stran kombinovaných historických i současných fotografií s česko-anglickými popisky,
pevná vazba, podlouhlý formát 215×150 mm,
doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo jako katalog stejnojmenné výstavy v květnu 2015
Ve světě velmi oblíbený princip zobrazování historických událostí – prolínání historických snímků se současnou podobou stejných míst. Plzeňský projekt vznikl se souhlasem autorky originálu původního projektu GHOSTS OF HISTORY, nizozemské historičky Jo Hedwig Teeuwisse. Je věnován období 2. světové války v našem regionu. Kniha obsahuje 56 montáží s uvedením původní fotografie, mapou, kde byly fotografie pořízeny, a stručným dvoujazyčným popisem události. Historické fotografie pocházejí ze sbírek Západočeského muzea v Plzni, Patton Memorial Pilsen, Archivu města Plzně a Vladislava Vítka.
Městský obvod Plzeň 4 Městský obvod Plzeň 4
Jan Hajšman
160 stran historických fotografií s popisky, většinou doplněno současnými fotografiemi ze stejného místa, formát 225×305 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 349 Kč
vyšlo v listopadu 2015
Kniha o minulosti i současnosti městského obvodu Plzeň 4 (Doubravka, Lobzy, Letná, Újezd, Bukovec a Červený Hrádek). Unikátní srovnání historických i současných fotografií dokumentuje proměny, které naše okolí provází. V knize nechybí výletní restaurace Zábělá, kostely, kapličky a křížky, školy, průmyslové podniky, mosty, parky ani železnice a fotografie také připomenou, jak vypadala tato část města po náletech na konci druhé světové války. Kniha vyšla ve spolupráci s Úřadem městského obvodu Plzeň 4.
Příbram v proměnách času
Vyprodáno
Příbram v proměnách času
Josef Fryš
216 stran se 750 historickými i současnými fotografiemi s popisky, formát 225×305 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v květnu 2016
Kniha vypráví prostřednictvím 750 současných i historických fotografií příběh města, které se v dobách nepříliš vzdálených změnilo na mnoha místech k nepoznání. Historická zástavba téměř zmizela, mnohé známé stavby už na svých místech nestojí. S nimi se ztratily i stopy po mnoha slavných příbramských rodácích či osobnostech, které se do historie města také výrazně zapsaly a které kniha připomíná. Projděme si město v mnoha časových rovinách, připomeňme si nostalgicky jeho někdejší hornickou atmosféru.
Městský obvod Plzeň 3 Městský obvod Plzeň 3
Tomáš Bernhardt, Kateřina Fantová, Petr Mazný
160 stran s 470 historickými i současnými fotografiemi s popisky, formát 225×305 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 349 Kč
vyšlo v listopadu 2016
Kniha, která vznikla ve spolupráci s MO Plzeň 3, mapuje stavební vývoj této části města. Historické fotografie zachycují proměny historického jádra, Bor, Skvrňan, Valchy, Nové Hospody a dalších lokalit od osmdesátých let 19. století po současnost. Snímky pocházejí ze sbírek Západočeského muzea, Archivu města Plzně a soukromých fondů.
Městský obvod Plzeň 2-Slovany Městský obvod Plzeň 2-Slovany
Tomáš Bernhardt, Petr Mazný, Petr Flachs
176 stran s více než 400 historickými i současnými fotografiemi s popisky, formát 225×305 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 349 Kč
vyšlo v říjnu 2017
Více než čtyři stovky historických fotografií ze Slovan, Božkova a Koterova obsahuje nová kniha, která navazuje na dvě předchozí publikace stejného formátu, jenž mapovaly pomocí fotografií historii třetího a čtvrtého plzeňského obvodu.
Svatá Hora v proměnách času Svatá Hora v proměnách času
Josef Fryš
208 stran s 550 historickými i současnými fotografiemi s popisky, formát 225×305 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v listopadu 2017
Výpravná obrazová publikace o významném poutním místě Svaté Hoře v Příbrami přináší stovky historických a současných snímků, dobových rytin a dalších dokumentů.
Hornická Příbram v proměnách času Hornická Příbram v proměnách času
Josef Fryš
208 stran s 620 historickými i současnými fotografiemi s popisky, formát 225×305 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v říjnu 2018
Závěrečný díl trilogie knih o příbramské historii mapuje hornické dějiny města. V březohorském rudním revíru je doložena těžba stříbrné rudy už od 13. stol. a železné rudy na Příbramsku ještě o dvě staletí dříve. K největšímu rozmachu zdejšího báňského průmyslu ale došlo až v 19. stol. Hornická tradice tady pokračovala těžbou uranové rudy. Autor shromáždil stovky snímků, které dokumentují bohatou hornickou historii na Příbramsku. Kniha volně navazuje na předchozí díla Příbram v proměnách času a Svatá Hora v proměnách času.
Plzeň na skleněných negativech Plzeň na skleněných negativech
Tomáš Bernhardt, Petr Mazný
160 stran se 150 historickými fotografiemi s popisky, formát 305x225 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v říjnu 2018
Kniha přináší výběr z 23 000 negativů uložených ve sbírkách Národopisného muzea v Plzni. Přibližně 150 unikátních snímků přibližuje život ve městě, způsob trávení volného času Plzeňanů či historii podnikání.
Městský obvod Plzeň 1 Městský obvod Plzeň 1
Tomáš Bernhardt, Petr Mazný, Petr Flachs
176 stran s 460 historickými i současnými fotografiemi a plány s popisky, formát 225×305 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 349 Kč
vyšlo v říjnu 2018
Kniha historických i současných fotografií uzavírá řadu publikací, které mapovaly stavební vývoj všech městských obvodů. Stovky snímků Roudné, Lochotína, Košutky, Bolevce, Vinic a Bílé Hory pocházejí ze sbírek Západočeského muzea, Státního oblastního archivu v Plzni, městského archivu a dalších sbírek soukromých sběratelů.

Reprezentativní fotografické publikace
Reprezentativní fotografické publikace
Plzeň z nebe
Vyprodáno
Plzeň z nebe
Fotografie Jiřího Bergera
vybrali a uspořádali Petr Mazný, Zdeněk Hůrka a Petr Flachs
256 stran barevných leteckých fotografií s trojjazyčnými popisky (česky, německy, anglicky), křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 590 Kč
vyšlo v říjnu 2004
Reprezentativní publikace leteckých snímků Plzně a jejího nejbližšího okolí. Na zhruba 350 barevných fotografiích jsou zachyceny všechny městské části, významné objekty, vodní plochy i komunikace.
Plzeňský kraj z nebe Plzeňský kraj z nebe
Fotografie Jiřího Bergera
vybrali a uspořádali Petr Mazný, Zdeněk Hůrka a Petr Flachs
256 stran barevných leteckých fotografií s trojjazyčnými popisky (česky, německy, anglicky), křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v říjnu 2005
Reprezentativní publikace leteckých snímků Plzeňského kraje. Kolem 350 netradičních záběrů známých i neznámých míst z paluby letadla. Řazení podle bývalých okresů, významná část je věnována Šumavě.
Jihočeský kraj z nebe
Vyprodáno
Jihočeský kraj z nebe
Fotografie Jiřího Bergera
vybrali a uspořádali Petr Mazný, Zdeněk Hůrka a Petr Flachs
240 stran barevných leteckých fotografií s trojjazyčnými popisky (česky, německy, anglicky), křídový papír, doporučená prodejní cena 590 Kč
vyšlo v listopadu 2006
Reprezentativní publikace leteckých snímků Jihočeského kraje, volně navazuje na úspěšnou knihu "Plzeňský kraj z nebe". Netradiční záběry známých i neznámých míst z paluby letadla. Autorem fotografií je Jiří Berger.
Karlovarský kraj z nebe Karlovarský kraj z nebe
Fotografie Jiřího Bergera
vybrali a uspořádali Petr Mazný, Zdeněk Hůrka a Petr Flachs
224 stran barevných leteckých fotografií se čtyřjazyčnými popisky (česky, německy, anglicky, rusky), křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2006
Další reprezentativní publikace leteckých snímků tentokrát mapuje Karlovarský kraj. Volně navazuje na úspěšnou knihu "Plzeňský kraj z nebe". Netradiční záběry známých i neznámých míst z paluby letadla. Autorem fotografií je Jiří Berger.
Brno z nebe Brno z nebe
Fotografie Jiřího Bergera
vybral a uspořádal Petr Flachs
240 stran unikátních barevných leteckých fotografií s trojjazyčnými popisky (česky, německy, anglicky), křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 499 Kč
vyšlo v říjnu 2007
Další publikace z řady veleúspěšných titulů edice "... z nebe". Reprezentativní kniha leteckých snímků města Brna a nejbližšího okolí volně navazuje na dosud vydané "Plzeň z nebe", "Plzeňský kraj z nebe", "Karlovarský kraj z nebe" a "Jihočeský kraj z nebe". Netradiční záběry známých i neznámých míst z paluby letadla. Autorem fotografií je Jiří Berger.
Šumava z nebe
Vyprodáno
Šumava z nebe
Fotografie Jiřího Bergera a Jaroslava Vogeltanze
vybrali a uspořádali Petr Flachs, Petr Mazný a Zdeněk Hůrka.
192 stran barevných leteckých fotografií, křídový papír, formát 230×330 mm, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2009
Reprezentativní publikace leteckých snímků nejkrásnějších míst Šumavy. Na více než 200 fotografiích Jiřího Bergera a Jaroslava Vogeltanze lze obdivovat hory, jezera, potůčky, slatě, lesy, louky i vesničky Šumavy počínaje masivem Ostrého až po přehradu Lipno.
Tajemství šumavských vrcholů Tajemství šumavských vrcholů
Petr Mazný, František Nykles, Jan Stráský, fotografie Jaroslav Vogeltanz
192 stran, barevné provedení, křídový papír, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2010
Originálně koncipovaná kniha přináší vyčerpávající informace o 24 nejznámějších šumavských vrcholech - fakta o minulosti jednotlivých kopců, geografické údaje, ale i legendy a pověsti, turistické zajímavosti a střípky z dlouhé historie šumavských hor. Výpravná publikace přináší vedle historických snímků a dobových pohlednic z vrcholů také současné záběry renomovaného fotografa přírody Jaroslava Vogeltanze. Kniha obsahuje unikátní panoramatické snímky z vrcholů jednotlivých hor s přesně popsanými výhledy, výřezy z historických map a také popisy současných cest na vrcholy, které zpracoval předseda Klubu českých turistů Jan Stráský.
Plzeň známá neznámá Plzeň známá neznámá
Fotografie Zdeňka Vaize
176 stran barevných fotografií s trojjazyčnými popisky (česky, německy, anglicky), křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v listopadu 2010
Reprezentativní fotografická publikace představuje Plzeň z mnoha nezvyklých míst a úhlů i z "klasických" pohledů na slavné dominanty města. Plzeňský fotograf Zdeněk Vaiz se nezaměřil pouze na snímky městské architektury, ale zachytil také okamžiky slavností, kulturních akcí a oslav. Těžiště knihy spočívá v neznámých pohledech na město z netradičních míst – střech domů, věží kostelů nebo pivovarské věže.
Tajemství plzeňských kopců
Vyprodáno
Tajemství plzeňských kopců
Jan Hajšman
184 barevných stran s množstvím fotografií vč. panoramatických rozhledů a mapek, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2011
Publicista a historik Jan Hajšman podrobně popisuje všechny vrcholy, kopce, kopečky a haldy v okolí města. Kromě tří nejznámějších (Krkavec, Chlum a Radyně) přibližuje dalších téměř osm desítek kopců. Publikace je bohatě doplněna současnými i historickými snímky a mapkami, popisuje historii i současnost kopců, možnosti přístupu a kvalitu rozhledu vč. panoramatických snímků s popisy.
Šumavská NEJ...
Vyprodáno
Šumavská NEJ...
Rekordy a unikáty Šumavy a Bavorského lesa

Texty: Petr Mazný, Marita Haller, Petr Flachs
Fotografie Jaroslav Vogeltanz a Marita Haller
160 barevných stran s velkým množstvím současných i historických fotografií, formát 220×300 mm, křídový papír, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2012
Reprezentativní výpravná publikace mapuje nejrůznější NEJ na české i německé straně Šumavy. Především fotografická kniha, doplněná krátkými vysvětlujícími informativními texty, přibližuje více než 100 rekordů a unikátů v kapitolách Příroda, Historie, Lidé a život, Církevní stavby, Technické památky, Komunikace, Unikátní předměty, Turistika a sport.
Tajemství brdských vrcholů I. Tajemství brdských vrcholů I.
Jan Hajšman, Jaroslav Vogeltanz
doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2012
Pokračování řady výpravných publikací o šumavských vrcholech a plzeňských kopcích zavede čtenáře do donedávna zapovězeného území vojenského výcvikového prostoru. Tajuplné pohoří, které turisté začínají pomalu znovu objevovat.
Okouzleni přírodou, okouzleni lovem Okouzleni přírodou, okouzleni lovem
Jaroslav Vogeltanz, Václav Chaloupek
unikátní rozměr 290×320 mm, 184 stran barevných fotografií, prvotřídní hlazený křídový papír, grafická úprava maximálně respektuje velikost fotografií, doporučená prodejní cena 499 Kč
vyšlo v listopadu 2012
Výpravná publikace nemá svými rozměry a kvalitou zpracování na současném českém knižním trhu konkurenci. Na 230 velkoformátových fotografiích je zachycen život v české přírodě od jara do podzimu a neopakovatelná atmosféra mysliveckých lovů a honů. Fotograf Jaroslav Vogeltanz (držitel fotografické ceny časopisu National Geographic v kategorii Zvířata v roce 2007 – oceněný snímek je v knize použit) pracoval na publikaci několik let a navštívil desítky lokalit od Beskyd po Šumavu. Jeho snímky doplnil známý filmař Václav Chaloupek osobně laděnými texty, ve kterých se vyznává ze své lásky k české přírodě a myslivosti.
Škodovácké lokomotivy, tramvaje a trolejbusy ve fotografiích a dokumentech
Vyprodáno
Škodovácké lokomotivy, tramvaje a trolejbusy ve fotografiích a dokumentech
Kolektiv autorů
184 stran ČB i barevných fotografií s popisky v češtině a angličtině
doporučená prodejní cena 499 Kč
vyšlo v prosinci 2012
Reprezentativní publikace o výrobě dopravní techniky ve společnosti Škoda Plzeň a později Škoda Transportation. Historie i současnost produkce největší české strojírenské společnosti - unikátní fotografie mapují vývoj lokomotiv, trolejbusů i tramvají. Vydáno ve spolupráci se ŠKODA Transportation.
Tajemství šumavských vrcholů II. Tajemství šumavských vrcholů II.
Jan Hajšman, Petr Mazný, František Nykles, Jaroslav Vogeltanz
176 stran, barevné provedení, křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2013
Publikace volně navazuje na knihu Tajemství šumavských vrcholů (Starý most, 2010) a přináší informace o 23 významných šumavských vrcholech (např. Antýgl, Haidel, Javorná, Kleť, Knížecí stolec, Libín, Oblík, Smrčina, Svatobor, Vítkův kámen, Ždánov...). Minulost i současnost jednotlivých kopců, geografické údaje, legendy a pověsti, turistické zajímavosti. Historické snímky a dobové pohlednice doplňují současné fotografie včetně panoramat z vrcholů s přesně popsanými výhledy.
Tajemství brdských vrcholů II.
Vyprodáno
Tajemství brdských vrcholů II.
Jan Hajšman, Jaroslav Vogeltanz
200 stran, barevné provedení, křídový papír, každá kniha zafóliovaná, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2013
Výpravná publikace odhaluje krásu dalších 21 brdských kopců a volně navazuje na knihu Tajemství brdských vrcholů I. (Starý most, 2012). Podrobný popis minulosti i současnosti, bohatá obrazová dokumentace (historická i současná) vč. panoramatických rozhledů z vrcholů. Tajuplné pohoří, které turisté začínají pomalu znovu objevovat.
Plzeňská NEJ... Plzeňská NEJ...
Texty sestavili Petr Mazný a Petr Flachs
Foto Vlastimil Leška a další
Reprezentativní publikace formátu 220×330 mm, křídový papír, 164 barevných stran.
Doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2013
Každý Plzeňan ví, že chrámová věž sv. Bartoloměje je nejvyššší v ČR. Ale Plzeň má desítky dalších nej. Ve spolupráci s celou řadou úřadů a institucí se podařilo sestavit tuto mimořádnou publikaci, která popisuje a na fotografiích zobrazuje rekordy, unikáty či kuriozity z nejrůznějších oborů. Jednotlivá nej jsou rozdělena do kapitol: Příroda, Historie města, Budovy a občanská vybavenost, Sakrální stavby, Život ve městě, Obchod, průmysl a podnikání, Komunikace a doprava, Kultura a volný čas, Sport a Osobnosti. Záštitu nad vydáním knihy převzala náměstkyně primátora Eva Herinková.
Brdy z nebe Brdy z nebe
Fotografie Jaroslava Vogeltanze a Jana Hajšmana
176 stran současných barevných leteckých fotografií, křídový papír,
formát 230×330 mm, každá kniha zafóliovaná,
doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v říjnu 2014
Nová reprezentativní publikace leteckých fotografií zavede čtenáře nad tajuplná a donedávna zcela zapovězená místa na pomezí Středočeského a Plzeňského kraje. Nad stránkami knihy můžete z netradičního úhlu pohledu obdivovat přírodu, vodní plochy, vrcholy a horské hřebeny i to, co v těchto místech způsobila armáda... V knize nechybějí ani letecké snímky okolních měst a obcí.
Plzeň z nebe po deseti letech Plzeň z nebe po deseti letech
Letecké fotografie Jaroslava Vogeltanze vybrali a uspořádali Petr Mazný, Petr Flachs a Zdeněk Hůrka
288 stran, křídový papír,
formát 230×320 mm, každá kniha zafóliovaná,
doporučená prodejní cena 699 Kč
vyšlo v listopadu 2014
Od vydání unikátní reprezentativní publikace leteckých fotografií Plzeň z nebe uplynulo 10 let. Ač se to nezdá a žijeme v centru dění - Plzeň se za těch deset let neuvěřitelně proměnila (Plaza, Nové divadlo, Doosan Aréna, most v Jateční, NC Olympia, komunikace kolem věznice, satelitní "venkovská" sídliště atd. atd. atd.) Plzeň z nebe po deseti letech proto přináší zcela nové letecké snímky. Na zhruba 15 dvojicích snímků (2004 x 2014) je navíc názorně vidět, jak se některá místa změnila konkrétně. Vydání publikace Plzeň z nebe po deseti letech podpořili Statutární město Plzeň, Plzeňský Prazdroj, a.s., APEX gaming EUROPE a.s., Plzeňské městské dopravní podniky, a.s., FC Viktoria Plzeň a.s., Aeroklub Plasy, Balony.cz.
Tajemství vrcholů Českého lesa I. Tajemství vrcholů Českého lesa I.
Jan Hajšman, Jaroslav Vogeltanz
160 stran, křídový papír,
formát 220×330 mm, každá kniha zafóliovaná,
bohatě doplněno historickými i barevnými aktuálními fotografiemi včetně leteckých,
doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2014
Populární ediční řada "tajemství vrcholů" tentokrát mapuje na obou stranách česko-německé hranice 17 vrcholů nádherného, tajemného a zatím turisty příliš nevyhledávaného pohoří Českého lesa. Partnery publikace jsou Lasselesberger s.r.o., Zelená biomasa a.s., Agro Staňkov a.s., Opera Silvatica s.r.o., Toner RL spol.s r.o., Nakladatelství Českého lesa, Muzeum Chodska v Domažlicích a Správa CHKOP Český les.
Tajemství šumavských vod I. Tajemství šumavských vod I.
František Nykles, Petr Mazný, fotografie Jaroslav Vogeltanz
216 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení, křídový papír, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2015
Vyprávění o šumavských řekách a potocích Vydře, Křemelné, Ostružné, Úhlavě a Řezné včetně četných přítoků je doplněno zhruba 450 snímky Jaroslava Vogeltanze i historickými fotografiemi. Publikace mapuje i zaniklá lidská sídla, mlýny či pily, které kdysi lemovaly šumavské toky. Kniha volně navazuje na velmi úspěšnou řadu Tajemství šumavských vrcholů. Partnery publikace jsou: Lasselsberger s.r.o., Eurovia CS, a.s., oděštěpný závod Čechy západ, K+B Elektro-Technik Plzeň a Povodí Vltavy, státní podnik.
Tajemství šumavských vod II. Tajemství šumavských vod II.
Josef Pecka, František Nykles, Petr Mazný, fotografie Jaroslav Vogeltanz
216 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení, křídový papír, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2016
V dalším díle vyprávění o šumavských řekách a potocích vás autoři pozvou na břehy Otavy, Teplé a Studené Vltavy či Schwarzenberského kanálu. Kniha je bohatě ilustrovaná historickými snímky a plánky z muzejních i soukromých sbírek i současnými fotografiemi Jaroslava Vogeltanze. Kniha navazuje na knihu Tajemství šumavských vod I.
Tajemství šumavských vod III. Tajemství šumavských vod III.
Marita Haller, Petr Mazný, František Nykles, Josef Pecka, fotografie Jaroslav Vogeltanz
216 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení, křídový papír, doporučená prodejní cena 599 Kč
vyšlo v listopadu 2017
Kniha volně navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vrcholů“ a zejména na publikace „Tajemství šumavských vod I.“ (2015, řeky Vydra, Křemelná, Ostružná, Řezná, Úhlava a jejich přítoky) a „Tajemství šumavských vod II. (2016, Otava, Vltava, Schwarzenberský kanál). Třetí díl je zaměřen na šumavská jezera, nádrže a slatě na obou stranách hranice.
Tajemství řeky Střely Tajemství řeky Střely
Jiří Fák, Jiří Schierl, Martin Váňa, fotografie Jaroslav Vogeltanz
176 stran, formát 225×305 mm, barevné provedení, křídový papír, doporučená prodejní cena 499 Kč
vyšlo v listopadu 2017
Kniha volně navazuje na velmi úspěšnou řadu „Tajemství šumavských vod“. Publikace je zaměřena na řeku Střelu, která je fenoménem nejenom severního Plzeňska. Popisuje tok řeky od prameny po soutok s Berounkou, historii chatových a trampských osad i jednotlivých památek, například plaského konventu.

Kratochvilné čtení pro děti i pro dospělé
Kratochvilné čtení pro děti i pro dospělé
Pitaval ze staré Plzně
Vyprodáno
Pitaval ze staré Plzně
Petr Mazný, Martin Polívka
112 černobílých stran, doplněno dobovými pohlednicemi a novinovými výstřižky a inzeráty, doporučená prodejní cena 189 Kč
vyšlo v listopadu 2000
Patnáct pozoruhodných kriminálních případů, které hýbaly Plzní před sto i více lety a také drobné lapálie a přestupky vážených měšťanů plzeňských.
Plzeňská strašidla
Vyprodáno
Plzeňská strašidla
Petr Mazný, Zdeněk Hůrka, Petr Flachs, ilustrace Jiřina Valečková
120 stran, doplněno černobílými ilustracemi a barevným kresleným plánkem centra města, doporučená prodejní cena 189 Kč
vyšlo v prosinci 2001
Bohatě ilustrované kratochvilné čtení o strašidlech a tajemných zjeveních v ulicích královského města Plzně určené hlavně pro malé čtenáře. Současným jazykem převyprávěných 39 pověstí převážně ze sbírky Jaroslava Schiebla.
Plzeňská strašidla se vracejí
Vyprodáno
Plzeňská strašidla se vracejí
Petr Mazný upravil pověsti Jaroslava Schiebla, ilustrace Jiřina Valečková
104 stran, doplněno černobílými ilustracemi, doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v červnu 2004
Dalších čtyřicet příběhů o strašidelných zjevech, kterých se báli Plzeňané od dob založení města do minulého století. Volně navazuje na úspěšnou knihu Plzeňská strašidla. Bohatě ilustrováno.
Šumavská strašidla Šumavská strašidla
Petr Mazný, ilustrace Jiřina Valečková
120 stran, doplněno černobílými ilustracemi a barevnou kreslenou mapkou Šumavy, doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v červnu 2002
druhé vydání v dubnu 2014
Temné a pochmurné legendy ze staré Šumavy, které oživují přízraky z dávno zaniklého světa starých horalů. Bohatě ilustrováno.
100 zajímavostí ze staré Plzně 100 zajímavostí ze staré Plzně
Petr Mazný, Vladislav Krátký
120 černobílých stran, doplněno dobovými fotografiemi a kresbami, doporučená prodejní cena 269 Kč
vyšlo v říjnu 2003
Kuriozity, prvenství, stavební a jiné zajímavosti i nezvyklé lidské osudy v historii města převážně z období rakousko-uherské monarchie.
100 zajímavostí ze staré Plzně II. 100 zajímavostí ze staré Plzně II.
Petr Mazný, Vladislav Krátký
128 stran, doplněno dobovými barevnými kresbami a fotografiemi, doporučená prodejní cena 269 Kč
vyšlo v říjnu 2007
Druhá stovka kuriozit, prvenství, stavebních a jiných zajímavostí i nezvyklých lidských osudů v historii města - volné pokračování úspěšné publikace.
100 zajímavostí ze staré Plzně III. 100 zajímavostí ze staré Plzně III.
Petr Mazný, Vladislav Krátký, David Růžička
128 stran, doplněno dobovými barevnými kresbami a fotografiemi, doporučená prodejní cena 269 Kč
vyšlo v listopadu 2009
Už třetí stovka kuriozit, návštěv, architektonických i jiných pozoruhodností a neobyčejných příběhů v historii města – další pokračování úspěšné série.
Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky Anděl na velbloudu aneb Plzeňské pohádky
Petr Mazný, ilustrace Václav Šlajch
120 stran, doplněno barevnými ilustracemi, doporučená prodejní cena 99 Kč
vyšlo v listopadu 2010
Osmnáct pohádek zavede malé i velké čtenáře na výlet do historie města, do doby, kdy v městských hradbách kromě Plzeňanů běžně žili čerti, vodníci, trpaslíci i kouzelné bylinkářky. Každá pohádka je situována do konkrétní plzeňské lokality a měla by dětské čtenáře nenásilně vtáhnout do slavné a dlouhé historie města. Knihu bohatě ilustroval plzeňský výtvarník Václav Šlajch.
Toulky zaniklou Plzní
Vyprodáno
Toulky zaniklou Plzní
Jan Hajšman, Petr Sokol
128 stran, bohatě doplněno barevnými i černobílými fotografiemi, doporučená prodejní cena 279 Kč
vyšlo v listopadu 2010
Autoři odkrývají tajemství dvanácti lokalit, na kterých se psala historie města a po kterých dnes zbyly jen stopy v terénu a archivní prameny. Téměř detektivní pátrání zavede čtenáře na místa, kde stávala gotická vesnice, špitál, katovský domeček, velmi oblíbené výletní místo nebo jedna z hlavních městských bran. Kniha je bohatě doprovázena rozsáhlým obrazovým materiálem.
Toulky zaniklou Plzní II. Toulky zaniklou Plzní II.
Jan Hajšman, Petr Sokol
160 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
bohatě doplněno barevnými i černobílými historickými i aktuálními fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2015
Populárně naučné čtení o plzeňských místech, která už dávno neslouží původním účelům. Autoři seznámí čtenáře netradičním způsobem s historií města. Opět se věnovali osudům zaniklých plzeňských staveb či lokalit, např. hradu Litice, Hrádecké hospody, plzeňských přívozů, židovských hřbitovů, Lazaretu či popraviště. Volně navazuje na knihu Toulky zaniklou Plzní z roku 2010.
100 zajímavostí ze staré Šumavy 100 zajímavostí ze staré Šumavy
Z dobových pramenů vybírali Petr Mazný, Pavel Fencl, František Nykles a Tomáš Bernhardt
128 stran, bohatě doplněno barevnými fotografiemi, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2010
Na velmi oblíbenou řadu "100 zajímavostí ze staré Plzně" volně navazuje stejně koncipovaná kniha, která přináší stovku historických zajímavostí z dějin Šumavy. Čtenáři se dozvědí pravdu mj. o legendárním králi Šumavy, životních osudech stavitele špičáckého tunelu či podrobnosti o letecké katastrofě u Zhůří.
100 zajímavostí ze staré Šumavy II. 100 zajímavostí ze staré Šumavy II.
Z dobových pramenů vybírali Zdenka Řezníčková, Vladimír Horpeniak, Petr Mazný, Tomáš Berhardt, František Nykles
160 stran, bohatě doplněno barevnými i historickými fotografiemi, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2011
Volné pokračování velmi úspěšné knihy, kolektiv autorů byl doplněn o renomované znalce Šumavy - ředitelku Muzea Šumavy v Sušici Zdenku Řezníčkovou a známého šumavského historika Vladimíra Horpeniaka. Drobné kapitoly a črty o zajímavých šumavských událostech, osudech lidí a historii památek. Bohatě obrazově doplněno současnými snímky Jaroslava Vogeltanze i dobovými fotografiemi ze sbírek šumavských muzeí.
100 zajímavostí ze staré Šumavy III. 100 zajímavostí ze staré Šumavy III.
Z dobových pramenů vybírali Pavel Fencl, Vladimír Horpeniak, Petr Mazný, František Nykles, JIří Sankot, Zdenka Řezníčková, Pavla Velleková
176 stran, bohatě doplněno barevnými i historickými fotografiemi, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2012
Už třetí volné pokračování oblíbené série. Kolektiv autorů - opravdových znalců Šumavy - shromáždil další stovku na sebe nenavazujících perliček, událostí, postaviček, kuriozit či prvenství. Opět bohatě doplněno dobovými fotografiemi ze sbírek šumavských muzeí i současnými snímky, tentokrát o dalších 16 stran silnější!
100 zajímavostí ze staré Šumavy IV. 100 zajímavostí ze staré Šumavy IV.
Z dobových pramenů vybírali František Nykles, Vladimír Horpeniak, Marita Haller, Petr Mazný, Jiří Sankot, Zdenka Řezníčková, Pavla Velleková, Pavel Fencl.
184 stran, bohatě doplněno barevnými i historickými fotografiemi, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2013
Osvědčený formát kratochvilného a zároveň poučného čtení nás tentokrát zavede i na bavorskou stranu šumavské hranice. Čtvrtá stovka kuriozit, událostí, postaviček, osudů a pozoruhodností ze Šumavy let dávno i nedávno minulých není znovu nijak místně ani časové řazena a jednotlivé kapitolky na sebe nenavazují.
100 zajímavostí ze starých Brd 100 zajímavostí ze starých Brd
kolektiv autorů
160 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
doplněno historickými i současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2016
Stovka krátkých kapitol popisuje osudy rodáků, historické události, zajímavé památky i přírodní lokality brdského pohoří. Autory knihy jsou pracovníci muzea v Rožmitále a Strašicích a další brdští badatelé.
100 zajímavostí z Plzně před rokem 1989 100 zajímavostí z Plzně před rokem 1989
kolektiv autorů
144 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
doplněno historickými i současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2016
Kniha volně navazuje na tři publikace 100 zajímavostí ze staré Plzně. Rozsáhlý kolektiv autorů vybral střípky z let 1948–1989, které připomínají dobu jen nedávno minulou. Kniha se věnuje nejen významným událostem této doby, ale také tehdejším stavbám, restauracím a vinárnám, kulturním událostem i tradičním akcím.
120 osobností Podbrdska 120 osobností Podbrdska
Josef Fryš
160 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
doplněno historickými i současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v červnu 2017
V rozsáhlé galerii osobností, které svůj život nebo jen jeho část spojily s krajinou Brd a Podbrdska mezi Zbraslaví, Příbramí, Rožmitálem pod Třemšínem a Rokycany, naleznete osudy slavných herců (Oldřich Nový, Nataša Gollová, Jiří Sovák), umělců (Julius Mařák, Ema Destinnová, Václav Hrabě) či politiků (T. G. Masaryk, Emil Hácha) a sportovců (Martina Navrátilová, Věra Čáslavská) a dalších.
100 zajímavostí z plzeňských archivů 100 zajímavostí z plzeňských archivů
kolektiv autorů
168 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
doplněno historickými i současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2017
Poklady z plzeňských archivů – výběr nejcennějších dokumentů ze sbírek plzeňských archivů (Archivu města Plzně, Státního oblastního archivu a Archivu společnosti Plzeňský Prazdroj). Kniha bude obsahovat dosud nezveřejněné či málo známé snímky staré Plzně či dokumenty spojené s nějakým příběhem – osudem lidí, stavbou, historickou událostí.
Věznice borská Věznice borská
Lukáš Paleček
184 stran, pevná vazba, formát 165×240 mm
doplněno historickými i současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2017
Podrobná historie jedné z nejvýznamnějších a nejznámějších plzeňských budov. Kniha popisuje její výstavbu, první vězně, zázemí věznice, ale také slavné útěky, známé politické vězně i její chmurnou historii – politické procesy z padesátých let.
Plzeňsko-český slovník Plzeňsko-český slovník
Jan Hajšman
176 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
doplněno historickými i současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v listopadu 2017
Publikace obsahuje 1300 jazykových hesel, které se používají v Plzni a blízkém okolí. Vysvětluje, odkud slova pocházejí a uvádí příklady jejich používaní. Kniha je doplněna také místopisným slovníkem, který se zabývá názvy 150 plzeňských lokalit a okolnostmi jejich pojmenování.
100 zajímavostí ze starých Brd II. 100 zajímavostí ze starých Brd II.
Tomáš Makaj a kolektiv autorů
144 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
doplněno historickými i současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2018
Druhé pokračování oblíbené knižní řady „100 zajímavostí...“. Publikace opět zavede čtenáře do brdského pohoří. Sto kapitolek přiblíží lidské osudy, významné události či historii stavebních památek této oblasti.
Plzeňský místopis Plzeňský místopis
Jan Hajšman, Petr Mazný
176 stran, pevná vazba, formát 155×225 mm
doplněno současnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v říjnu 2018
Velmi podrobný plzeňský místopis volně navazuje na Plzeňsko-český slovník. Několik stovek hesel vysvětluje, proč se jednotlivé plzeňské lokality tak jmenují a kde leží. Zkrátka Depa a pročpa se takhle řiká?
Průvodce
Průvodce
Tajemství relikviáře svatého Maura Tajemství relikviáře svatého Maura
Petr Mazný, PhDr. Alena Černá, ing. Karel Drhovský
40 černobílých stran a 8 stran barevných fotografií, doporučená cena 99 Kč
vyšlo v květnu 2002
Deset kapitol o nálezu, historii a restaurování druhé nejcennější památky v tuzemsku – slavného relikviáře svatého Maura, který byl za velmi dobrodružných okolností nalezen na bečovském hradě. Tipy na výlety a zajímavá místa v okolí.
Bolevec a okolí Bolevec a okolí
Kolektiv autorů
350 stran, doplněno černobílými historickými fotografiemi, náčrtky, plánky a mapkami, stručné resumé v němčině, doporučená cena 169 Kč
vyšlo v září 2001
Komplexní podrobný průvodce historií i současností, přírodou i architekturou, krajinou i životem obyvatel Bolevce a jeho okolí (Bílá Hora, Košutka, Lochotín, Radčice, Roudná a také Chotíkov, Ledce, Třemošná, Senec, Záluží, Zruč).
Šumava bez hranice Šumava bez hranice
Petr Mazný, Tomáš Bernhardt, Jiří Jelen, Marita Haller
320 černobílých + 24 barevných stran, bohatě doplněno historickými i současnými fotografiemi. Mapa z roku 1924 i současná, doporučená cena 199 Kč. (Německá totožná verze " Böhmerwald grenzenlos", doporučená cena 350 Kč)
vyšlo v listopadu 2006
Podrobný místopisný průvodce Šumavou, Bavorským lesem a Mühlviertelem. Abecedně řazený popis místopis 550 obcí (i dnes neexistujících), architektonických památek i přírodních a turistických zajímavostí se vzájemnými odkazy usnadní orientaci v krajině a plánování vycházek, tůr a cyklovýletů. Dosud nejširší míra základních informací o historii sídel. Bohatě doplněno dobovými i současnými fotografiemi a mapou.
Brdy opět otevřené Brdy opět otevřené
Texty Jan Hajšman, foto Jan Hajšman a Jaroslav Vogeltanz,
324 stran, kapesní formát 110×200 mm,
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v červenci 2015.
Průvodce po desetiletí uzavřené oblasti Brd obsahuje 350 místopisných hesel a více než 300 historických i současných fotografií. Nový lexikon přináší základní informace o zajímavých místech, přírodních památkách, historických stavbách a zbytcích původního osídlení brdského pohoří a poslouží jako nezbytný doplněk při objevitelských cestách po dosud přísně zapovězeném území.
Plzeň - Krok za krokem I., Historické jádro Plzeň - Krok za krokem I., Historické jádro
Petr Mazný, Miroslav Liška, Tomáš Bernhardt, Jiří Orna, Jaroslav Vogeltanz.
360 stran, kapesní formát 110×200 mm,
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v listopadu 2015
Velmi podrobný lexikon centra Plzně zahrnuje všechny domy, církevní stavby, veřejná prostranství či pomníky v historickém centru, vymezeném sadovým okruhem. Každý dům má v knize vlastní heslo se základními informacemi o historii, stavitelích či obyvatelích. Kniha obsahuje více než 600 současných i historických fotografií. Na vnitřní straně zadní obálky rozkládací mapka s vyznačením domů v centru města.
Záštitu nad publikací převzala náměstkyně primátora města Plzně Eva Herinková. Vyšlo ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni a Archivem města Plzně a za podpory partnerů publikace: AZ Catering services, Advokátní kancelář Vovsík, Rösch, Kocina a spol., Nadace 700 let města Plzně, Realitní kancelář PUBEC, K+B Elektro-Technik a APEX Gaming EUROPE.
Baroko v Plzeňském kraji Baroko v Plzeňském kraji
Jiří Fák, Karel Foud, Jiří Sankot, Vladimír Červenka, Zdeňka Řezníčková, Petra Holá, Marie Válová.
384 stran, kapesní formát 110×200 mm,
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v září 2016
Průvodce barokními památkami Plzeňského kraje. Barokní sloh se do tváře krajiny Plzeňského kraje zapsal velmi výrazně. Nejen monumentální kláštery, chrámy, měšťanské domy, ale také venkovské kostely, drobné kapličky a boží muka nám dodnes připomínají barokní umění takřka na každém kroku. Přijměte pozvání na putování po barokních památkách. Zachovaly se nám jich naštěstí stovky.
Plzeň a okolí pro děti Plzeň a okolí pro děti
Petr Mazný, Eva Haunerová, Petr Flachs, Zdeněk Hůrka, ilustrace Soňa Brabencová
288 stran, kapesní formát 110×200 mm,
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v listopadu 2016
Ilustrovaný průvodce Plzní a okolím pro rodiny s dětmi, který vám představí Plzeň trochu jinak, než ji znáte. Ve 12 kapitolách (oblastech) poznáte 400 míst, které přibližuje 650 fotografií. V každé kapitole se můžete navíc těšit na doporučené trasy, pověsti a legendy, tipy na občerstvení a sportoviště, fotokvíz, mapky a plánky. Nechybí ani tipy na další zajímavé aktivity, jako například geocaching, cyklistika.
Průvodce Šumava, Bavorský les, Mühlviertel Průvodce Šumava, Bavorský les, Mühlviertel
Petr Mazný, Eva Haunerová, Tomáš Bernhardt, Marita Haller, Franziska Stölzel
336 stran, kapesní formát 110×200 mm,
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v květnu 2017
Průvodce prostřednictvím 600 hesel seznámí čtenáře s historií všech osad, obcí a měst, ale také pamětihodností a přírodních památek. Přes 600 fotografií pochází od Jaroslava Vogeltanze, Františka Zvonečka a dalších. Nechybí ani jednoduchá mapa pro snazší orientaci.
Hurá na Šumavu - Průvodce pro děti i rodiče Hurá na Šumavu - Průvodce pro děti i rodiče
Petr Mazný
144 stran, formát 165×240 mm,
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v listopadu 2017
Netradiční šumavský průvodce je určený především pro malé návštěvníky tohoto pohoří. Vysvětluje, jak vznikla Šumava, proč se tak jmenuje, jaká tam žijí zvířata, ale hlavně přináší tipy na výpravy na nejzajímavější místa, které zvládnou i děti. Kniha je bohatě ilustrována.
Toulání Šumavou a Pošumavím Toulání Šumavou a Pošumavím
Josef Pecka
288 stran, formát 165×240 mm,
doporučená prodejní cena 399 Kč,
vyšlo v září 2018
Toulání Šumavou a Pošumavím s profesionálním průvodcem Josefem Peckou. Sedmašedesát tras vás provede po cestách, stezkách i pěšinách mezi Všeruby a Frymburkem. Autor vybíral převážně trasy, které leží mimo tradiční turistické cíle. Kniha obsahuje pěší i cyklistické trasy, mnoho fotografií a autorem ručně kreslených mapek + QR kódy s odkazem na trasy zakreslené do mapy.cz.
Kalendáře
Kalendáře
2005 – Plzeň v obrazech Karla Votlučky
Vyprodáno
2005 – Plzeň v obrazech Karla Votlučky
 
 
Tematické publikace
Tematické publikace
ZOO Plzeň - 80 let
Vyprodáno
ZOO Plzeň - 80 let
Martin Vobruba, Jaroslav Vogeltanz
132 stran, barevné fotografie
doporučená prodejní cena 350 Kč
vyšlo v květnu 2006
Populárně naučná publikace s četnými barevnými fotografiemi. Odborníkům i laikům přiblíží čtivou formou nejen bohatou historii, ale především úspěšnou současnost Zoologické a botanické zahrady Plzeň, která letos slaví 80. výročí svého založení.
Volba profesora Klostermanna Volba profesora Klostermanna
Marie Korandová
108 stran, doplněno řadou unikátních ČB fotografií
doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v lednu 2008
Známá spisovatelka a plzeňská rodačka ve své nové knize řeší zásadní otázku - byl Klostermann Němec, píšící česky nebo Čech, tvořící v mateřském jazyce? Netradiční životopis slavného šumavského spisovatele vychází v roce výročí jeho narození (160 let) a úmrtí (85 let). Kniha je doplněna bohatou fotografickou přílohou z pozůstalosti Karla Klostermanna, kterou poskytlo Západočeské muzeum v Plzni.
Plzeň na historických plánech Plzeň na historických plánech
Barevné volné mapové listy 800×600 mm v deskách, úvodní slovo Mgr. Tomáš Bernhardt
doporučená prodejní cena 199 Kč
vyšlo v říjnu 2008
Ojedinělý soubor devíti historických map města Plzně, od nejstarší z roku 1781 po plán města z roku 1947, dokumentuje netradiční formou urbanistický vývoj jádra města a jeho okolí.
Šumavské povídky
Vyprodáno
Šumavské povídky
Karel Klostermann, ilustrace Petr Novák
108 stran s ČB obrázky
doporučená prodejní cena 249 Kč
vyšlo v listopadu 2008
Výběr z povídek spisovatele Šumavy Karla Klostermanna. Jedenáct vybraných povídek z díla slavného autora vychází v roce kulatých výročí Karla Klostermanna v původním jazyce. Bohatě ilustrováno Petrem Novákem.
Strach je přítel vítězů
Vyprodáno
Strach je přítel vítězů
Marian Jelínek, Markéta Hůrková
182 stran, bohatě doplněno barevnými fotografiemi
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v květnu 2011
Autory knihy, která pojednává o fenoménu strachu ve sportu, jsou Marian Jelínek (úspěšný hokejový trenér, který se dlouhodobě zabývá sportovní psychologií) a Markéta Hůrková (renomovaná sportovní novinářka). Marian Jelínek vysvětluje působení strachu na sportovce v rozhodujících okamžicích jejich výkonu, Markéta Hůrková přidává konkrétní příběhy a na téma strach hovoří s mnoha špičkovými sportovci. Oficiálním partnerem publikace je ČMFS.
Oči Šumavy Oči Šumavy
Václav Vetýška
104 stran s bohatou historickou i současnou barevnou fotodokumentací, pevná vazba, podlouhlý formát 215×150 mm
doporučená prodejní cena 99 Kč
vyšlo v červenci 2011
První kniha, která se věnuje jedné z nejnavštěvovanějších a nejatraktivnějších lokalit Šumavy – Černému a Čertovu jezeru. Kniha přináší komplexní informace o historii obou jezer, flóře i fauně, dobové zajímavosti a kuriozity. Samostatná kapitola je věnována aféře s nacistickými bednami.
Stoletá cesta k titulu
Vyprodáno
Stoletá cesta k titulu
FC Viktoria Plzeň
Pavel Hochman
176 stran, doplněno četnými historickými i současnými fotografiemi, dokumenty i statistikou
doporučená prodejní cena 399 Kč
vyšlo v září 2011
Uznávaný fotbalový odborník a historik Pavel Hochman sestavil s týmem spolupracovníků unikátní kroniku stoleté historie FC Viktoria Plzeň, která vyvrcholila ziskem mistrovského titulu v sezoně 2010-2011. Významné události, úspěchy, osobnosti, trenéři, kuriozity doplňuje množství fotografií a statistiky. Podrobně je zdokumentována i dosud nejúspěšnější sezona v historii klubu.
Pohledy z plzeňské věže Pohledy z plzeňské věže
104 barevných stran historických i současných fotografií, pevná vazba, podlouhlý formát 215×150 mm
doporučená prodejní cena 99 Kč
vyšlo v září 2012
Vše o nejvyšší chrámové věži v České republice a především porovnání nejstarších dochovaných snímků z ochozu věže z roku 1892 se současnými - jak se Plzeň změnila a rozrostla za 120 let. V publikaci nechybí historie katedrály, zajímavosti, dobové pohlednice...
Plzeňský Beckenbauer Plzeňský Beckenbauer - příběh fotbalisty Františka Plasse
Pavel Hochman
192 stran s bohatou černobílou i barevnou fotodokumetací a statistikami, formát 165×240 mm, pevná vazba
doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v dubnu 2014
Poutavě sepsaný životní příběh muže, kterému ležela u nohou nejen fotbalová Plzeň. Před zápasem proti Bayernu Mnichov v roce 1971 si v roli kapitána plzeňské Škodovky potřásl rukou se svým protějškem Franzem Beckenbauerem. Jejich hra byla hodně podobná, lehká až poetická, lahodila oku každého labužníka, vyznačovala se vysokou technickou i taktickou kvalitou, každý z nich mohl nastoupit na jakémkoliv místě v sestavě. Však také Františku Plassovi fotbaloví odborníci i novináři v Československu říkali nikoliv neprávem plzeňský Beckenbauer.
Kde je mu dnes konec? Co dělá a jak žije bývalý vynikající fotbalista, několikanásobný reprezentant, jeden z nejlepších borců naší poválečné historie a později kvalitní trenér?
Odpovědi přináší publikace, která vychází u příležitosti 70. narozenin této legendy plzeňské kopané.
Od Ostrého k Roklanu kdysi a nyní Od Ostrého k Roklanu kdysi a nyní
Martin Polívka, Marita Haller
208 stran s porovnáním historických a současných fotografií,
stručné česko-německé texty, čtvercový formát 210×210 mm,
doporučená prodejní cena 469 Kč,
vyšlo v říjnu 2014
Unikátní "srovnávací" kniha přináší vedle sebe na jedné dvoustraně vždy zhruba sto let starou fotografii a současný snímek ze stejného místa a stejného úhlu pohledu. Publikace vychází v době 25. výročí pádu železné opony a symbolicky mapuje místa na české i německé straně Šumavy a přináší české i německé texty. Oba autoři nachodili v terénu desítky kilometrů a strávili mnoho hodin hledáním toho správného místa, ale výsledek je jedinečný! Porovnejte, jak se Šumava změnila u nás a jak v Bavorsku!
Šumava očima Vladimíra Horpeniaka I. Šumava očima Vladimíra Horpeniaka I.
Vladimír Horpeniak
304 stran, množství historických i aktuálních fotografií,
formát 160×240 mm,
doporučená prodejní cena 399 Kč,
vyšlo v říjnu 2014
První část dvousvazkového celoživotního díla uznávaného šumavského odborníka a publicisty, historika Muzea Šumavy v Kašperských Horách Vladimíra Horpeniaka. Publikace obsahuje kapitoly Rok v lidových zvycích, Lidové umění, Práce a doprava, Umění, Osobnosti, Muzea, Války, katastrofy a jiná nepřízeň. Navazující druhá část - Místopis - vyšla v listopadu 2014.
Šumava očima Vladimíra Horpeniaka II. (místopis) Šumava očima Vladimíra Horpeniaka II. (místopis)
Vladimír Horpeniak
312 stran se spoustou historických i aktuálních fotografií,
formát 160×240 mm,
doporučená prodejní cena 399 Kč,
vyšlo v listopadu 2014
Druhá část životního díla šumavského historika a publicisty Vladimíra Horpeniaka. Svým typickým poutavým a čtivým jazykem popisuje jednotlivá zajímavá místa a lokality "jeho" pohoří. Nechybí resjtřík a odkazy na literaturu a zdroje. První díl (vyšel v říjnu 2014) obsahuje kapitoly Rok v lidových zvycích, Lidové umění, Práce a doprava, Umění, Osobnosti, Muzea, Války, katastrofy a jiná nepřízeň.
Plzeňské mosty a lávky Plzeňské mosty a lávky
Miroslav Liška
176 stran, bohatá historická i současná barevná fotodokumentace,
pevná vazba, formát 160×240 mm,
doporučená prodejní cena 369 Kč,
vyšlo v listopadu 2014
Stavby, které spojují - historie a současnost plzeňských mostů od A do Zet. Mosty přes řeky, železniční tratě i silnice, lávky přes potoky. Mosty pro vlaky, auta, cyklisty i pěší. Dobové i aktuální fotografie, technická data, údaje z mostních listů. Volně navazuje na dva díly úspěšných Příběhů plzeňských domů.
Vydáno za podpory Povodí Vltavy, s.p., EUROVIA CS, a.s. - odštěpný závod oblast Čechy západ a Nadace 700 let města Plzně.
Hanuš Zápal Hanuš Zápal, 1885–1964, Architekt Plzeňska
Petr Domanický
formát 215×290 mm, 272 stran s obsáhlou fotodokumentací,
doporučená prodejní cena 399 Kč,
vydáno ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni,
vyšlo v říjnu 2015
Vyšlo při příležitosti stejnojmenné výstavy uspořádané Západočeskou galerií za podpory Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Plzně. Kniha Petra Domanického o životě a především díle významného architekta, který se výrazně zapsal do podoby Plzně i řady okolních obcí. Možná netušíte, co všechno kolem vás nese rukopis Hanuše Zápala...

Kniha podává první ucelený pohled na práci Hanuše Zápala (1885-1964), nejvýznamnějšího architekta Plzně 20. století. Zápal prakticky celý život věnoval architektonické tvorbě a záchraně památek v regionu a jeho vzhled tak zásadně ovlivnil. Od roku 1910, kdy se stal zaměstnancem města Plzně, projektoval celou řadu významných veřejných budov v Plzni, především škol, sociálních ústavů, ale i staveb technického zaměření. Současně se soukromě zabýval návrhy rodinných domů a záchranou památek. V předválečné době soukromě projektoval i řadu dalších veřejných budov v západočeských městech.
Srdce & pěsti SRDCE & PĚSTI, Ryan Hollweg
Lucie Mužíková
192 stran, pevná vazba, formát 165×240 mm, množství barevných fotografií a reprodukcí unikátních hokejových kartiček,
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v říjnu 2015
Biografie momentálně nejpopulárnějšího plzeňského hokejisty. Životopis zarputilého hokejového rváče a miláčka plzeňského publika prozradí, jak se Ryan dostal k hokeji, jaká byla jeho cesta ze zámoří do České republiky, kde se vzala jeho vášeň k muzice i proč se rozhodl usadit v Plzni. Mnoho jedinečných soukromých fotografií i vyprávění lidí, kteří se kolem Ryana odmalička pohybovali - rodičů, prvních trenérů, spoluhráčů i soupeřů...

Kniha vyšla ve spolupráci s HC Škoda Plzeň a za podpory Plzeňského kraje.
Šumava a Bavorský les Šumava a Bavorský les - 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst
Marita Haller, Petr Mazný, fotografie Jaroslav Vogeltanz, Marita Haller
160 stran, barevné provedení, křídový papír, doporučená prodejní cena 299 Kč
vyšlo v červenci 2016
Nový průvodce po méně známých lokalitách na obou stranách hranice zavede čtenáře na záhadná a tajuplná místa. Víte, kde je třeba Žabí tlama, Pivní hrnec nebo jeskyně loupežníka? Nová kniha vám to prozradí!
Sága rodiny Škodů Sága rodiny Škodů
Marie Korandová
životopisná kniha
formát 165×240 mm, 144 stran
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v září 2016
Továrník Emil Škoda se výrazným písmem zapsal do historie Plzně. Založením velmi úspěšné a dravé strojírenské společnosti ovlivnil život města jako nikdo jiný na několik generací. Velmi zajímavé byly i osudy dalších členů rodiny Škodů, plné vzestupů, slávy i pádů a bolestí. Stojí za to si je připomenout, neboť bez nich by Plzeň nebyla Plzní, jak ji známe dnes.

Z Kašperských Hor do Kalábrie Mirek Houšť - Z Kašperských Hor do Kalábrie: Od obrazů k sochám
Mirek Houšť
monografie + DVD
formát 217×217 mm, 144 stran
doporučená prodejní cena 349 Kč,
vyšlo v červnu 2018
Monografie přibližuje zdroje inspirace Mirka Houště v Čechách a v Itálii. V knize je představena malba, sochařství, grafika a architektura s důrazem na kašperskohorský a kalábrijský region v období jeho rané a především zralé tvorby. Hojný obrazový materiál doplňuje umělcův doprovodný text společně s názory autorit. Resumé v angličtině, němčině a italštině. Přiložené DVD umožňuje nahlédnout do jeho českého a italského ateliéru.

Šumava, Bavorský les, Mühlviertel Šumava, Bavorský les, Mühlviertel - 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst
Marita Haller, Petr Mazný, František Nykles, fotografie Jaroslav Vogeltanz, Marita Haller
formát 165×240 mm, 160 stran
doporučená prodejní cena 299 Kč,
vyšlo v říjnu 2018
Kniha s podtitulem 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst přináší další desítky tipů na místa, která spíše stojí stranou tradičních turistických tras, přesto mají co nabídnout - přírodní krásy, romantickou či mystickou atmosféru. Přijměte pozvání na českou, bavorskou i rakouskou stranu krásného pohoří.
Pracovna republiky Pracovna republiky, architektura Plzně v letech 1918-1938
Petr Domanický
formát 231×280 mm, 256 stran s obsáhlou fotodokumentací,
doporučená prodejní cena 399 Kč,
vydáno ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni,
vyšlo v říjnu 2018
Kniha se zabývá stavebním vývojem Plzně v meziválečném období, je prvním komplexním zpracováním tohoto tématu. V publikaci je připomenuta velmi málo známá tvorba místních architektů, a to včetně německy hovořících a židovských. Překvapením budou práce mnohých slavných českých tvůrců, neboť jejich činnost pro Plzeň nebývá mnohdy v přehledech zmiňována. Unikátní je z velké části i obrazová část publikace.
Genetika v širších souvislostech Genetika v širších souvislostech, Geny – Psýché – Prostředí
Taťána Maříková
formát 215×265 mm, 288 stran,
doporučená prodejní cena 399 Kč,
ilustrace Mirek Houšť,
vyšlo v listopadu 2018
Doc. MUDr. Taťána Maříková, CSc. v knize shrnula své zkušenosti ze čtyřicetileté praxe v oblasti lékařské genetiky a biologie během svého působení na 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Publikace je určena pro širší veřejnost, zdůrazňuje interdisciplinární charakter, výhody a omezení současné genetiky. V knize jsou uvedeny základní znalosti o dědičnosti, genetických ambulancích a laboratorních metodách. Čtenář je zbaven představy o absolutní řídicí roli našich genů. Naopak geny jsou ovládány tzv. epigenetickými signály, které lze ovlivnit jednak faktory vědomými, jednak faktory nevědomými. Uvědomění si těchto faktorů na základě konkrétních výsledků řady studií umožňuje čtenáři získat inspiraci, jak zlepšit svoje psychické i fyzické zdraví.

Nahoru